مقالات

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته ؟ [ بررسی حرفه ای ]

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته ؟ کدام یک امنیت ما را بیشتر و بهتر تامین میکنند ؟ این سوالی است که ذهن اکثر افراد را ممکن است در طی انتخاب یک سیستم حفاظتعی مطمعن و خوب برای مجموعه خود مشغول کند . در این مطلب به بررسی دقیق این موضوع و مقایسه بین این دو وسیله حفاظتی و نظارتی خواهیم پرداخت تا کمکی هر چند کوچک در راستای حفظ امنیت شما عزیزان کرده باشیم . همانطور که همه میدانیم برای حفاظت از املاک و یا اموالمان میتوانیم از دو روش که یکی دوربین مداربسته و دیگری دزدگیر اماکن است استفاده کنیم اما این که کدام بهتر است را باید دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم .

و از همه مهم تر این موضوع که بهتر است از کدام یک از این سیستم ها برای محافظت از منازل و از کدام یک برای محل کارتان استفاده کنید ؟ برای مکان ها عمومی بزرگتر چه ؟ کدام یک میتواند مناسب باشد ؟ برای این که پرسش و پاسخ های خود را بیابید حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته ؟

موضوعی که در این سال ها زیاد به آن پرداخته شده است این است که دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته ؟ کدام یک را بخریم به نفع ماست ؟ کدام یک امنیت ما را بیشتر تامین میکند ؟ خوب است بدانید که دوربین مداربسته به تنهایی قادر به جلوگیری از سرقت نیست . اگر دزد دوربین را ببیند که با پوشاندن چهره خود به سرقت میپردازد و اگر هم نبیند که شما بعدا میتوانید از طریق تصاویر ضبط شده با شکایت به مراجع قضایی او را پیدا کنید در هر صورت سرقیت انجام میشود . شما باید وسیله ای را برای امنیت خود خریداری کنید که بتواند امنیت شما را تامین و از بروز سرقت جلوگیری کند .

نکته ای که باید بدانید این است که هیچ کدام از این سرویس های امنیتی به تنهایی نمیتواند صد در صد امنیت شما را تامین کند اما در کنار یکدیگر و به صورت مجموعه ای میتواند این کار را انجام دهد که خوب ملزم به پرداخت هزینه بالاتری است .

دزدگیر اماکن چیست ؟

برای این که دقیق تر متوجه شویم که دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته باید در ابتدا با نوع عملکرد این دو وسیله حفاظتی و امنیتی آشنا شویم . در این قسمت میخواهیم در رابطه با عملکرد دزدگیر اماکن صحبتی کنیم . یکی از لوازم بسیار کار آمد و خوب در زمینه حفاظت در برابر سرقت دزدگیر اماکن است . در سال های اخیر دزدگیر های خوب و واقعا مقرون به صرفه ای توسط کمپانی های داخلی تولید شده اند که سبب شده خیلی از مشاغل و منازل از آن ها برای حفاظت خودشان استفاده کنند .

دزدگیر های اماکن مدل های بسیار متنوعی دارد که هر کدام نیز قابلیت های متفاوتی دارند . از انواع دوربین های تلفن کننده تا دزدگیر های آژیری و سیم کارت خور از انواع دزدگیر ها هستند که هر کدام به یک روش خاص به شما اطلاع میدهد که یک سارق وارد شده است . مدل های تلفن کننده به موبایل شما تلفن میزنند و انواع سیم کارت خور پیغام خطر میفرستند . برخی از دزدگیر ها هم مانند دزدگیر های طلا فروشی ها و بانک ها هستند که به صورت مستقیم به اداره پلیس متصلند .

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته

دوربین مداربسته چیست ؟

حال که با دزدگیر اماکن و انواع آن آشنا شده اید وقت آن رسیده تا با دوربین مداربسته و انواع آن آشنا شوید . البته پیش از این در مقاله ای تحت عنوان انواع دوربین مداربسته در گرگان دوربین های مداربسته مختلف را بررسی کردیم اما در این مقاله هم مختصرا به آن خواهیم پرداخت تا بهتر بتواینم تشخیص دهیم که دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته . از قدیمی ترین سیستم های حفاظتی میتوان به دوربین های مداربسته اشاره کرد که میتوانند تصاویر داخل و یا بیرون منزل یا محل کار شما را ضبط و تا مدت کمی بسته به مقدار حافظه شما نگهداری کند . نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که دوربین به تنهایی مانع از سرقت نمیشود .

زمانی که شما در منزل و یا محل کارتان دوربین مداربسته داشته باشید میتوانید با توجه به تصاویری که دوربین برای شما ضبط میکند اگر سرقت و یا هر نوع حمله دیگری رخ دهد با در دست داشتن تصاویر سارق با مراجعه به مراجع قضایی از اموال به سرقت رفته را باز پس گیرید اما خیلی از اوقات هم سارقان با پوشاندن چهره خود هیچ ردی در تصاویر دوربین های مداربسته بر جای نمیگذارند .

بررسی معایب و مزایای دوربین مداربسته

در این قسمت از مقاله میخواهیم به بررسی معایب و مزایای دوربین مداربسته بپردازیم . دوربین های مداربسته همانطور که پیش از این نیز گفتیم نمیتواند از وقوع جرم جلوگیری کند اما با ضبط تصاویر به پیدا کردن مجرم کمک شایانی میکند . همچنین دوربین های مداربسته برای مکان هایی مناسبند که میخواهید از راه دور بر روی آن کنترل داشته باشید . البته انواع دوربین های مداربسته سیم کارت خور هستند که به محظ ورود یک فرد به محیطی که دورین وصل است سنسور های حرکتی که دارد ورود فرد را شناسایی کرده و به شما پیام میفرستد .

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته

بررسی معایب و مزایای دزدگیر اماکن

همانطور که میدانید هر ابزار امنیتی مزایا و معایبی دارد و اینطور نیست که بگوییم فلان وسیله به کل خوب است یا اصلا خوب نیست . در رابطه با دزدگیر اماکن هم همین است . از مزیت های آن میتوان به این نکته اشاره کرد که در لحظه حال یا با آژیر کشیدن و یا به وسیله اطلاع به موبایل شما یا مانند دزدگیر طلا فروشی ها با اطلاع به پلیس از وقوع جرم جلوگیری میکند . نسبت به دوربین های مداربسته که فقط ضبط تصویر میکنند دزدگیر های اماکن بهترند اما پیشنهاد میشود که حتما از ترکیب دوربین و دزدگیر در یک مکان استفاده کنید تا میزان امنیت خود را بالا ببرید .

چند نوع دزدگیر اماکن داریم ؟

دزدگیر های اماکن به چند دسته تقسیم میشوند برخی از آن ها آژیر میکشند و با ایجاد سر و صدا باعث میشوند که سارق یا از محل برود و یا توسط شما دستگیر شود . برخی دیگر نیز با اطلاع به اداره پلیس و آتش نشانی عمل میکنند و برخی دیگر برای شما پیام میفرستند .

برای منازل مسکونی دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته ؟

منازل مسکونی زیاد نیاز به دوربین مداربسته ندارند و برای امنیت بیشتر نیاز به درب ضد سرقت و ایمن کردن درب ها و حفاظ هاست اما خیلی از افراد ترجیح میدهند که دوربین و دزدگیر برای منزل خود نصب کنند .

کدام مدل دوربین مداربسته بهتر است ؟

دوربین های مداربسته مدل های مختلفی دارند . با توجه به این که برای چه مکانی میخواهید دوربین نصب کنید و با توجه به میزان اهمیت آن مکان دوربین را باید انتخاب کنید .

6 thoughts on “دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته ؟ [ بررسی حرفه ای ]

 1. rad گفت:

  به نظر من جفتش کنار هم میتونه یک پکیج کامل امنیتی باشه من که برای مغازم جفتشو دارم

  1. poshtiban گفت:

   بله درسته البته بستگی به مکانش هم داره

 2. mohammad گفت:

  دزدگیر اماکن با دزدگیرای معمولی فرق داره ؟

  1. poshtiban گفت:

   خیر دزدگیری است که برای مکان های مختلف نصب میشود .

 3. احمد گفت:

  والا دزد اگر دزد باشه همشو غیر فعال میکنه . من مغازم هم دوربین داشتم هم دزدگیر همرو قطع کردن اومدن زندگیمو جمع کردن بردن

  1. poshtiban گفت:

   فرمایش شما درست اما دزدگیر هم اگر خوب باشه هیچ دزدی نمیتونه بهش نفوذ کنه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *